ARGENTINOSJRS VELEZ SARSFIELD.ARB.(
ESTUD.(LP) BOCA JRS. ARB.(
ARGENTINOS JRS 1(3)-1(2DEF. Y JUSTICIA.ARB.(ANDRES MERLOS)
ESTUD.(LP) 3-0 B. CENTRAL.ARB.(DARIO HERRERA)
GODOY CRUZ(MDZA) 1-2 VELEZ SARFIELD.ARB.(S. ZUNINO)
RIVER PLATE 2-3 BOCA JRS.ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
TIGRE 0-1 UNION(STA FE)ARB.(FRANCO ACITA)
HURACAN 4-0 ATL.TUCUMAN.ARB.(ANDRES GARIANO)
SARMIENTO 0-1 PLATENSE.ARB.(FABRICIO LLOBET)
C. CORDOBA(SDE) 0-0 SAN LORENZO.ARB.(L.LOBO MEDINA)
GIMNASIA(LP) 1-2 BANFIELD.ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
INDEP. RIV.(MDZA) 0-1 VELEZ SARSFIELD.ARB.(F. RAPALLINI)
INDEPENDIENTE 2-2 TALLERES(CBA)ARB.(NICOLAS RAMIREZ)
ARGENTINOS JRS 3-3 B. CENTRAL.ARB.(FERNANDO ECHENIQUE)
INSTITUTO(CBA) 1-3 RIVER PLATE.ARB.(SILVIO TRUCCO)
LANUS(O) 1-2 ESTUD.(LP)ARB.(NAZARENO ARASA)
BELGRANO(CBA) 0-4 RACING CLUB.ARB.(JORGE BALIÑO)
BOCA JRS 1-0 GODOY CRUZ(MDZA)ARB.(L.REY HILFER)
DEF. Y JUSTICIA 1-0 NEWELLS.ARB.(HERNAN MASTRANGELO)
R. CENTRAL 1-1 DEP.RIESTRA.ARB.(ANDRES MERLOS)
VELEZ SARSFIELD 0-0 ARGENTINOS JRS.ARB.(L. REY HILFER)
BANFIELD 0-1 INDEPENDIENTE.ARB.(FERNANDO RAPALLINI)
NEWELLS 1-3 BOCA JRS.ARB.(FACUNDO TELLO)
ESTUD.(LP) 5-0 C. CORDOBA(SDE)ARB.(SEBASTIAN MARTINEZ)
SAN LORENZO 0-2 D. Y JUSTICIA.ARB.(PABLO DOVALO)
TALLERES(CBA) 1-1 INDEP. RIV.(MDZA)ARB.(NAZARENO ARASA)
UNION(STA FE) 1-2 BELGRANO(CBA)ARB.(H. MASTRANGELO)
ATL.TUCUMAN 3-2 GIMNASIA(LP)ARB.(DARIO HERRERA)
B. CENTRAL 3-2 INSTITUTO(CBA)ARB.(LUIS LOBO MEDINA)
RACING CLUB 2-0 LANUS(O)ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
RIVER PLATE 2-1 R. CENTRAL.ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
DEP.RIESTRA 0-0 HURACAN.ARB.(JORGE BALIÑO)
GODOY CRUZ(MDZA) 1-0 SARMIENTO.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
PLATENSE 3-1 TIGRE.ARB.(ANDRES MERLOS)
LANUS(O) 2-2 UNION(STA FE)ARB.(FERNANDO ECHENIQUE)
R. CENTRAL 1-2 B. CENTRAL.ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
DEF. Y JUSTICIA 1-0 ESTUD.(LP)ARB.(ARIEL PENEL)
TIGRE 1-4 BELGRANO(CBA)ARB.(FERNANDO RAPALLINI)
HURACAN 1-0 RIVER PLATE.ARB.(LEANDRO REY HILFER)
BOCA JRS 2-1 SAN LORENZO.ARB.(NAZARENO ARASA)
C.CORDOBA 1-3 RACING CLUB.ARB.(SILVIO TRUCCO)
TALLERES(CBA) 1-0 VELEZ SARSFIELD.ARB.(DARIO HERRERA)
GIMNASIA(LP) 2-1 DEP.RIESTRA.ARB.(ANDRES GARIANO)
SARMIENTO 0-1 NEWELLS.ARB.(FERNANDO ESPINOZA)
INDEPENDIENTE 1-1 ATL.TUCUMAN.ARB.(FACUNDO TELLO)
INDEP. RIV.(MDZA) 1-2 BANFIELD.ARB.(GASTON ECHAVARRIA)
PLATENSE 1-2 GODOY CRUZ(MDZA)ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
INSTITUTO(CBA) 1-2 ARGENTINOS JRS.ARB.(NICOLA LAMOLINA)
DEP.RIESTRA 1-0 INDEPENDIENTE.ARB.(L.REY HILFER)
NEWELLS 0-0 PLATENSE.ARB.(PABLO DOVALO)
SAN LORENZO 1-0 SARMIENTO.ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
RACING CLUB 1-1 DEF. Y JUSTICIA.ARB.(DARIO HERRERA)
ATL.TUCUMAN 2-2 INDEP.RIV.(MDZA)ARB.(JORGE BALIÑO)
VELEZ SARSFIELD 1-0 INSTITUTO(CBA)ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
B. CENTRAL 1-0 HURACAN.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
GODOY CRUZ(MDZA) 1-0 TIGRE.ARB.(SILVIO TRUCCO)
RIVER PLATE 3-1 GIMNASIA(LP)ARB.(S. MARTINEZ)
BANFIELD 0-0 TALLERES(CBA)ARB.(H.MASTRANGELO)
ESTUD.(LP) 0-0 BOCA JRS.ARB.(FERNANDO ECHENIQUE)
UNION(STA FE) 2-2 C. CORDOBA(SDE)ARB.(NAZARENO ARASA)
ARGENTINOS JRS 3-0 R. CENTRAL.ARB.(LUIS LOBO MEDINA)
BELGRANO(CBA) 0-1 LANUS(O)ARB.(ANDRES MERLOS)
GIMNASIA(LP) 2-0 B. CENTRAL.ARB.(HERNAN MASTRANGELO)
SARMIENTO 3-1 ESTUD.(LP)ARB.(ANDRES MERLOS)
INDEPENDIENTE 1-1 RIVER PLATE.ARB.(NAZARENO ARASA)
R. CENTRAL 1-0 INSTITUTO(CBA)ARB.(PABLO DOVALO)
PLATENSE 0-0 SAN LORENZO.ARB.(NICOLAS LAMOLINA)
HURACAN 1-1 ARGENTINOS JRS.ARB.(FRANCO ACITA)
GODOY CRUZ(MDZA) 1-1 NEWELLS.ARB.(F. RAPALLINI)
TALLERES(CBA) 4-1 ATL.TUCUMAN.ARB.(SILVIO TRUCCO)
DEF. Y JUSTICIA 2-1 UNION(STA FE)ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
BOCA JRS 4-2 RACING CLUB.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
TIGRE 2-3 LANUS(O)ARB.(FACUNDO TELLO)
INDEP. RIV.(MDZA) 1-2 DEP.RIESTRA.ARB.(DARIO HERRERA)
BANFIELD 1-2 VELEZ SARSFIELD.ARB.(ARIEL PENEL)
C. CORDOBA(SDE) 2-2 BELGRANO(CBA)ARB.(JORGE BALIÑO)
INSTITUTO(CBA) 2-0 HURACAN.ARB.(HERNAN MASTRANGELO)
B. CENTRAL 2-2 INDEPENDIENTE.ARB.(PABLO DOVALO)
RACING CLUB 0-1 SARMIENTO.ARB.(FERNANDO ECHANIQUE)
VELEZ SARSFIELD 1-0 R. CENTRAL.ARB.(SEBASTIAN MARTINEZ)
ARGENTINOS JRS 2-0 GIMNASIA(LP)ARB.(ANDRES MERLOS)
ESTUD.(LP) 1-2 PLATENSE.ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
UNION(STA FE) 1-0 BOCA JRS.ARB.(FERNANDO RAPALLINI)
RIVER PLATE 2-0 INDEP.RIV.(MDZA)ARB.(FACUNDO TELLO)
ATL.TUCUMAN 0-3 BANFIELD.ARB.(NAZARENO ARASA)
DEP.RIESTRA 0-1 TALLERES(CBA)ARB.(ARIEL PENEL)
LANUS(O) 0-1 C. CORDOBA(SDE)ARB.(FERNANDO ESPINOZA)
BELGRANO(CBA) 1-1 DEF. Y JUSTICIA.ARB.(SILVIO TRUCCO)
NEWELLS 1-0 TIGRE.ARB.(PABLO ECHEVARRIA)
SAN LORENZO 1-0 GODOY CRUZ(MDZA) ARB.(A. GARIANO)
GIMNASIA(LP) 1-3 INSTITUTO(CBA)ARB.(NICOLAS LAMOLINA)
INDEP, RIV.(MDZA) 1-3 B. CENTRAL.ARB.(DIEGO CEBALLOS)
HURACAN 2-0 R. CENTRAL.ARB.(ARIEL PENEL)
TIGRE 1-0 C. CORDOBA(SDE)ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
BANFIELD 2-0 DEP.RIESTRA.ARB.(ANDRES GARIANO)
PLATENSE 0-0 RACING CLUB.ARB.(FERNANDO ESPINOZA)
SARMIENTO 1-2 UNION(STA FE) ARB.(LUIS LOBO MEDINA)
ATL.TUCUMAN 0-0 VELEZ SARSFIELD.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
INDEPENDIENTE 2-1 ARGENTINOS JRS.ARB.(F. RAPALLINI)
TALLERES(CBA) 2-2 RIVER PLATE.ARB.(F. ECHENIQUE)
GODOY CRUZ(MDZA) 1-2 ESTUD.(LP)ARB.(DARIO HERRERA)
DEF. Y JUSTICIA 0-4 LANUS(O)ARB.(FRANCO ACITA)
BOCA JRS 3-2 BELGRANO(CBA)ARB.( NAZARENO ARASA)
NEWELLS 2-2 SAN LORENZO.ARB.(ANDRES MERLOS)
INDEPENDIENTE 0-1 RACING CLUB.ARB.(FACUNDO TELLO)
SARMIENTO 0-0 B. CENTRAL.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
HURACAN 0-0 SAN LORENZO.ARB.(NAZARENO ARASA)
UNION(STA FE) 4-1 INDEP. RIV.(MDZA)ARB.(NICOLAS LAMOLINA)
BELGRANO(CBA) 2-2 TALLERES(CBA)ARB.(F. RAPALLINI)
RIVER PLATE 1-1 BOCA JRS.ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
GIMNASIA(LP) 0-0 ESTUD.(LP)ARB.(PABLO DOVALO)
NEWELLS 0-1 R. CENTRAL.ARB.(HERNAN MASTRANGELO)
INSTITUTO(CBA) 0-2 GODOY CRUZ(MDZA)ARB.(J. BALIÑO)
LANUS(O) 1-1 BANFIELD.ARB.(DARIO HERRERA)
DEF. Y JUSTICIA 1-1 DEP. RIESTRA.ARB.(F. ESPINOZA)
ARGENTNOS JRS 3-1 PLATENSE.ARB.(F. ECHENIQUE)
VELEZ SARSFIELD 2-2 TIGRE.ARB.(LEANDRO REY HILFER)
C. CORDOBA(SDE) 0-0 ATL.TUCUMAN.ARB.(ANDRES MERLOS)
SAN LORENZO 2-0 TIGRE.ARB.(NCOLAS RAMIREZ)
RACING CLUB 0-2 GODOY CRUZ(MDZA)ARB.(F. RAPALLINI)
R. CENTRAL 2-1 GIMNASIA(LP)ARB.(FACUNDO TELLO)
INSTITUTO(CBA) 0-2 INDEP.ARB.(PABLO DOVALO)
VELEZ SARSFIELD 1-0 HURACAN.ARB.(ANDRES MERLOS)
RIVER PLATE 1-1 BANFIELD.ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
LANUS(O) 2-1 BOCA JRS.ARB.(SILVIO TRUCCO)
DEP.RIESTRA 1-0 ATL.TUCUMAN.ARB.(DARIO HERRERA)
B. CENTRAL 2-1 TALLERES(CBA)ARB.(Y. FALCON PEREZ)
ESTUD.(LP) 2-0 NEWELLS.ARB.(LEANDRO REY HIFER)
BELGRANO(CBA) 4-1 SARMIENTO.ARB.(JORGE BALIÑO)
UNION(STA FE) 0-0 PLATENSE.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
ARGENTINOS JRS 2-1 INDEP.RIV.(MDZA)ARB.(S. MARTINEZ)
DEF. Y JUSTICIA 1-1 C. CORDOBA(SDE)ARB.(ANDRES GARIANO)
NEWELLS 0-4 RACING CLUB.ARB.(PABLO ECHEVARRIA)
SAN LORENZO 1-1 ESTUD.(LP)ARB.(FACUNDO TELLO)
GIMNASIA(LP) 3-1 HURACAN.ARB.(DARIO HERRERA)
INDEPENDIENTE 1-0 R. CENTRAL.ARB.(LEANDRO REY HILFER)
GODOY CRUZ(MDZA) 0-0 UNION(STA FE)ARB.(Y. F. PEREZ)
TIGRE 0-1 DEF. Y JUSTICIA.ARB.(FRANCO ACITA)
SARMIENTO 0-1 LANUS(O)ARB.(ANDRES GARIANO)
BANFIELD 0-0 B. CENTRAL.ARB.(ARIEL PENEL)
BOCA JRS 2-0 C. CORDOBA(SDE)ARB.(NICOLAS LAMOLINA)
ATL.TUCUMAN 0-0 RIVER PLATE.ARB.(NAZARENO ARASA)
DEP.RIESTRA 1-2 VELEZ SARSFIELD.ARB.(N. RAMIREZ)
PLATENSE 1-1 BELGRANO(CBA)ARB.(PABLO GIMENEZ)
INDEP. RIV.(MDZA) 0-2 INSTITUTO(CBA)ARB.(F.ECHENIQUE)
TALLERES(CBA) 2-1 ARGENTINOS JRS.ARB.(F. ESPINOZA)
R. CENTRAL 1-0 INDEP.RIV.(MDZA)ARB.(PABLO DOVALO)
HURACAN 0-0 INDEPENDIENTE.ARB.(NICOLAS RAMIREZ)
ESTUD.(LP) 2-0 TIGRE.ARB.(LUIS LOBO MEDINA)
UNION(STA FE) 1-3 NEWELLS.ARB.(SILVIO TRUCCO)
VELEZ SARSFIELD 3-1 GIMNASIA(LP)ARB.(LEANDRO REY HILFER)
RACING CLUB 4-1 SAN LORENZO.ARB.(YAEL FALCON PEREZ)
ARGENTINOS JRS 4-2 BANFIELD.ARB.(FERNANDO RAPALLINI)
BOCA JRS 0-0 DEF. Y JUSTICIA.ARB.(JORGE BALIÑO)
BELGRANO(CBA) 0-1 GODOY CRUZ(MDZA)ARB.(DARIO HERRERA)
C.CORDOBA(SDE) 3-0 SARMIENTO.ARB.(NAZARENO ARASA)
DEP.RIESTRA 0-3 RIVER PLATE.ARB.(ANDRES MERLOS)
LANUS(O) 3-0 PLATENSE.ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
B. CENTRAL 2-0 ATL.TUCUMAN.ARB.(ANDRES GARIANO)
INSTITUTO(CBA) 2-2 TALLERES(CBA)ARB.(H. MASTRANGELO
INDEPENDIENTE 0-1 GIMNASIA(LP)ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
INDEP. RIV.(MDZA) 2-0 HURACAN.ARB.(NAZARENO ARASA)
TALLERES(CBA) 4-1 R.CENTRAL.ARB.(DARIO HERRERA)
DEP.RIESTRA 0-1 B. CENTRAL.ARB.(PABLO DOVALO)
RIVER PLATE 5-0 VELEZ SARSFIELD.ARB.(FACUNDO TELLO)
PLATENSE 1-0 C. CORDOBA(SDE)ARB.(FERNANDO RAPALLINI)
NEWELLS 1-0 BELGRANO(CBA)ARB.(ANDRES MERLOS)
GODOY CRUZ(MDZA) 1-0 LANUS(O)ARB.(P. ECHAVARRIA)
SAN LORENZO 0-0 UNION(STA FE)ARB.(ARIEL PENEL)
TIGRE 0-2 BOCA JRS.ARB.(FERNANDO ECHENIQUE)
ESTUD.(LP) 0-0 RACING CLUB.ARB.(NICOLAS RAMIREZ)
BANFIELD 0-2 INSTITUTO(CBA)ARB.(LEANDRO REY HILFER)
SARMIENTO 2-3 DEF. Y JUSTICIA.ARB.(FERNANDO ESPINOZA)
ATL.TUCUMAN 0-0 ARGENTINOS JRS.ARB.(JORGE BALIÑO)
INSTITUTO(CBA) 3-0 ATL.TUCUMAN.ARB.(ANDRES MERLOS)
GIMNASIA(LP) 2-3 INDEP.RIV.(MDZA)ARB.( NICOLAS RAMIREZ)
HURACAN 1-2 TALLERES(CBA)ARB.(FERNANDO RAPALLINI)
R. CENTRAL 0-0 BANFIELD.ARB.(JORGE BALIÑO)
VELEZ SARSFIELD 0-1 INDEPENDIENTE.ARB.(H. MASTRANGELO)
LANUS(O) 0-2 NEWELLS.ARB.(DARIO HERRERA)
ARGENTINOS JRS 2-0 DEP.RIESTRA.ARB.(SILVIO TRUCCO)
DEF. Y JUSTICIA 3-0 PLATENSE.ARB.(S. MARTINEZ)
BELGRANO(CBA) 1-1 SAN LORENZO.ARB.(NAZARENO ARASA)
RACING CLUB 3-0 TIGRE.ARB.(PABLO DOVALO)
B. CENTRAL 0-2 RIVER PLATE.ARB.(LEANDRO REY HILFER)
BOCA JRS 1-1 SARMIENTO.ARB.(SEBASTIAN ZUNINO)
UNION(STA FE) 0-1 ESTUD.(LP)ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
C. CORDOBA(SDE) 0-2 GODOY CRUZ(MDZA)ARB.(ARIEL PENEL)
INSTITUTO(CBA) 0-0 DEP.RIESTRA.ARB.(NICOLAS RAMIREZ)
TIGRE 0-0 SARMIENTO.ARB.(ANDRES GARIANO)
ATL.TUCUMAN 1-1 ROSARIO CENTRAL.ARB.(PABLO ECHAVARRIA)
C. CORDOBA(SDE) 0-1 NEWELLS.ARB.(LUIS LOBO MEDINA)
TALLERES(CBA) 0-1 GIMNASIA(LP)ARB.(NAZARENO ARASA)
B. CENTRAL 1-1 VELEZ SARSFIELD.ARB.(ANDRES MERLOS)
INDEP.RIV(MDZA) 0-1INDEPENDIENTE.ARB.(F. RAPALLINI)
BANFIELD 0-2 HURACAN.ARB.(HERNAN MASTRANGELO)
SAN LORENZO 0-2 LANUS(O)ARB.(FERNANDO ECHENIQUE)
PLATENSE 0-0 BOCA JRS.ARB.(LEANDRO REY HILFER)
RACING CLUB 0-1UNION(STA FE)ARB.(NICOLAS LAMOLINA)
GODOY CRUZ(MDZA)2-0 DEF. Y JUSTICIA.ARB.(S. ZUNINO)
RIVER PLATE 1-1 ARGENTINOS JRS.ARB.(DARIO HERRERA)
ESTUDIANTES(LP) 1-0 BELGRANO(CBA)ARB.(F.ESPIÑOZA)